Facebook #webkentyazilim Webkent Yazılım LinkedIn Webkent Yazılım Foursquare
Ana Sayfa İletişim
 
 
SEO - Arama Motoru Optimizasyonu
 SEO Nedir, Nasıl Yapılmalıdır ?

  SEO; İngilizce "Arama motoru optimizasyonu" kelimelerinin baş harflerini temsil eden kısaltmadır. SEO’ nun amacı ise, bir web sitesini diğerlerinden daha üst sıralara taşımaktır.

  Elde edilen istatistiki bilgilere göre, ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama sonuç sayfalarında, ilk iki sayfadan sonra yeni bir kelime ile arama yapmaktadırlar. Dolayısıyla web siteniz bu ilk iki veya üçüncü sayfada yer almıyorsa, ürün veya hizmeti sizin yerinize diğer site sahibinden temin edecekler demektir. Bu da bizlere, özellikle GOOGLE arama sonuçlarında daha üst sıralarda ziyaretçi ile buluşmanın önemini göstermektedir.

  Önceki yıllarda basit ve daha kolay olarak yapılabilen SEO, internet üzerinden son kullanıcı ve firmalara erişimin daha kolay hale gelmesi, özellikle GOOGLE'ın sıralama analiz sistemini sürekli yenilemesi ve yine kişi ve kurumların internet üzerindeki pazardan pay alabileme yarışı ile daha da kompleks bir hale gelmiştir.

  SEO kapsamında site içi değişiklikler, site dışı link alımı gibi teknikler bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda bir web site yöneticisinin kendi çabasıyla sitesini üst sıralara çıkarabilmesi oldukça zorlaşmıştır. SEO yapının kolay olmamasının nedeni SEO kavramından değildir. Bunun nedeni, internette meydana gelen SEO kirliliğidir.

  Yapmak istediğiniz, sitenizi üst sıralarda çıkartmak ise, Webkent Yazılım olarak size destek verebilmekteyiz.

 
Pamukkale Üniversitesi Teknokent B Blok Z-01 DENİZLİ     +90(258) 244 00 50 Web Tasarım | Yazılım